Sezónní údržba kašírovaných plotovek: před a po

Potřebujete poradit?


 +420 724 208 779,
+420 724 175 681

PO – PÁ          5.30 – 14.00 hod.
SO – NE          ZAVŘENO

Plastové ploty již dávno nejsou zavrhovány coby nevzhledná a nekvalitní alternativa dřevěných plotů. Díky mnohaletému vývoji jsou nyní plastové ploty prakticky k nerozeznání od těch ze dřeva, navíc jsou velmi kvalitní a dokonale napodobují nejen barvu, ale i texturu dřevin. Důkazem budiž fotografie níže.

Přestože pořizovací cena je vyšší než u dřevěných plotů, hraje plastovým plotům vyrobeným ze speciálního tvrzeného PVC do karet především nižší provozní cena – údržba plastových plotovek je oproti dřevu jednodušší a levnější. Mezi další výhody patří možnost širokého výběru dekorů, které dokonale imitují strukturu i barvu dřeva.

Plastový plot je zároveň velmi snadný na údržbu – stačí ho pouze opláchnout zahradní hadicí a je zase jako nový. Se zašlou špínou si poradíte běžným saponátem určeným na plast. Plot z plastu navíc není třeba každoročně lakovat či mořit jako by tomu bylo u plotu ze dřeva.

Plastové ploty zároveň výborně odolávají povětrnostním vlivům – může na ně pražit spalující slunce, bičovat je déšť či vítr, nebo je zasypávat sníh, po vizuální stránce zůstávají prakticky beze změny. Navíc jsou opatřeny UV stabilizátorem, který je účinně chrání před degradací. A jak vypadají plastové kašírované plotovky před a po provedení podzimní údržby? Prohlédněte si výsledek na fotografiích.